بیماری ام اس و مقابله با آن با زالو درمانی

با پیشرفت بیماری ، سیر علایم نیز بروز می‌کند که از جمله علایم می‌توان به مشکلات روده و مثانه ، دردهای مزمن مانند درد کمر و ماهیچه‌ها ، افسردگی ، اسپاسم یا گرفتگی ماهیچه‌ها که ممکن است بسیار دردناک باشد ، فلج ، ناتوانی جنسی ، صحبت کردن به طور نامفهوم ، مشکل در بلع ، مشکل در تفکر و عملکرد حافظه ، از دست دادن بینایی و نابینایی کامل اشاره کرد.

در موارد خفیف بیماری ممکن است علایم به قدری ضعیف و ناچیز باشند که حتی نتوان وجود بیماری را تشخیص داد. وقتی بیماری پیشرفت کرده و شدت می‌یابد، فرد کاملا فلج می‌شود و توانایی راه رفتن را از دست داده و حتی نمی‌تواند از خود مراقبت کند. هنوز هیچ راه مشخصی برای پیشگیری از این بیماری شناخته نشده است. در مورد تشخیص بیماری نیز لازم به ذکر است که در حال حاضر هیچ آزمایش خاصی برای این منظور وجود ندارد و معمولا از طریق مراجعه به سابقه پزشکی و آزمایشات فیزیکی ، تشخیص انجام می شود. تصاویر MRI معمولا می‌تواند آسیب رشته های عصبی در بافت مغز را نشان دهد، اما در برخی افراد مبتلا به این بیماری ، این تصاویر کاملا طبیعی هستند و هیچ مشکل یا نارسایی را نشان نمی‌دهند. یکی دیگر از روشهای تشخیص بیماری ، آزمایش مایع مغزی نخاعی است.

در این بیماری ، در درازمدت میزان فلج و از کار افتادگی اعضا افزیش پیدا می‌کند. مرگ افراد مبتلا به این بیماری عموما در اثر پیچیدگی‌ها و شریط سخت ناشی از فلج آنهاست. از شایع ترین عوامل مرگ این بیماران می‌توان به بروز زخم‌های بستری و در نتیجه بروز عفونت ، ذات‌الریه ، آمبولی ریوی ، گرفتگی رگ‌های تغذیه کننده ریه‌ها توسط لخته‌های خونی و خودکشی اشاره کرد.

بیماری ام اس مسری نیست و خطری برای اطرافیان بیمار ندارد ، اما می‌تواند به طور ژنتیکی اعضای یک خانواده را تهدید کند. از آنجا که این بیماری مادام العمر است، کنترل دایمی و معالجه همیشگی بیماری ضروری است.

منبع: سایت آی آر تب

زالو درمانی یکی از روش های مقابله با بیماری ام اس است. این روش ارزان قیمت ، کم دردسر و با آثار جانبی مفید ( مانند تقویت سیستم ایمنی بدن ) است.

جهت تعیین زمان ملاقات با  متخصص طب سنتی برای مقابله با بیماری ام اس ، می توانید با ما تماس بگیرید

/ 0 نظر / 325 بازدید