آلزایمر و درمان آن با زالو درمانی

از علائم مشخصه بیماری ، از دست دادن حافظه ، قضاوت ، استدلال و تغییراتی در حالات و رفتار می باشد. بیماری آلزایمر بخشی از روند طبیعی پیری نیست و چنان چه علائم فوق دیده شود باید به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه شود. یک ارزیابی کامل می تواند تعیین نماید که این علائم مربوط به آلزایمر یا یک بیماری دیگری است.

علت اصلی بیماری آلزایمر همان طور که اشاره شد ناشناخته است. با این حال عواملی چون سن و پیشینه خانوادگی را با آن بی ربط نمی دانند. این عوامل همیشه و صد در صد موجب بیماری نمی شوند ولی می توانند با آن مرتبط باشند. سن اکثریت افرادی که به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند بیشتر از 65 سال است و هر چه سن بیشتر باشد احتمال ابتلا به این بیماری افزایش می یابد . البته افرادی هستند که در سنین 40 یا 50 سالگی گرفتار آلزایمر شده اند. افرادی که یکی از والدین برادر و یا خواهرشان مبتلا بوده اند شانس بیشتری برای گرفتن این بیماری دارند تا افرادی که هیچ گونه پیشینه ای ندارند.

بیماری آلزایمر نهایتاً بر تمام جنبه های زندگی فرد مانند فکر کردن ، احساسات و اعمال اثر می گذارد . این اثرات در افراد متفاوت است . بسیار دشوار است که ترتیب علائم و یا سرعت بیماری را در هر شخص پیش بینی کرد. بیماری بر روی موارد زیر تاثیر می گذارد.

  • توانایی های فکری:‌ این بیماری بر توانایی های فردی مانند درک ، فکر کردن ، به خاطر سپردن و ارتباط برقرار کردن تاثیر می گذارد. قدرت تصمیم گیری کاهش می یابد ، کارهای ساده که یک فرد طی سال ها انجام می داده به تدریج یا به کلی فراموش می شود ، درابتدا خاطرات نزدیک و بعدا خاطرات گذشته محو می شوند ، شخص در طی صحبت کردن دچار سردرگمی می شود و توانایی پیدا کردن لغات مناسب برای ادامه یک مکالمه را از دست می دهد.

  • احساسات و حالات :‌ بیمار کنترل بر احساسات و حالات خود را از دست می دهد. با پیشرفت بیماری ، اشخاص دیگر ، دوستان و محله های آشنا را نمی شناسد.

  • رفتار :‌ تغییرات ایجاد شده در مغز باعث تغییرات در رفتار شخص نسبت به محیط خود می شود . این عکس العمل ها ممکن است با رفتارهای معمول شخص تفاوت داشته باشد. واکنش هایی مثل ترک منزل ، تکرار کارها یا کلمات ، پنهان کردن اموال شخصی ، رفتار خشن ، پرخاشگری ، بی قراری و یا رفتار ناشایست جنسی در فرد مشاهده می شوند.

  • توانائیهای جسمی :‌ بیماری می تواند بر وضعیت جسمی (Physical Coordination) فرد اثر بگذارد . پیشرفت بیماری به تدریج باعث ضعف قوای جسمانی می شود . این تغییرات بر روند کارهای روزانه شخص مانند خوردن ، حمام کردن و لباس پوشیدن اثرات سوء داشته و شخص به تنهایی قادر به  انجام آنها نخواهد بود. گر چه بیماری باعث تغییرات می گردد ولی فرد بیمار هنوز می تواند قدردانی خود را ابراز کند و احساساتی چون خوشحالی ، خشم ، ترس ، عشق و یا غم را نشان دهد.

منبع: سایت اینترنتی alzheimer.ir

 

زالو درمانی یکی از روش های مقابله با آلزایمر است. این روش ارزان قیمت ، کم دردسر و با آثار جانبی مفید ( مانند تقویت سیستم ایمنی بدن ) است.

جهت تعیین زمان ملاقات با متخصص طب سنتی برای بیماران مبتلا به آلزایمر ، می توانید با ما تماس بگیرید.

 

/ 0 نظر / 168 بازدید