رعشه و درمان آن با زالو درمانی

1- رعشه ایستا و یا در حالت استراحت : لرزشی است که در دستها و یا پاها وقتی عضلات در حالت استراحت بوده و کاملا در برابر گرانش زمین حمایت شده باشند (قرار داشتن دستها روی دسته مبل) روی میدهد. این لرزش با انجام حرکات ارادی کاهش می یابد. علل آن میتواند پارکینسون ، بیماری ویلسون (مسمومیت با فلز مس) و یا مسمومیت با فلزات سنگین باشد. این نوع رعشه آهسته و خشن میباشد.

2- رعشه حرکتی و یا جنبشی : لرزشی است که هنگام انجام عملی مانند حرکت قلم بروی کاغذ ایجاد میشود. این رعشه آهسته اما پردامنه است. این رعشه با حرکت اندام درگیر ایجاد و با بی حرکتی آن ناپدید میشود. علل آن میتواند رعشه فامیلی، بیماری ام اس (ms) ، تومور مغزی ، الکلیسم ، سکته ، اختلالات متابولیک و یا مصرف بیش از اندازه آرام بخشها باشد. نوعی رعشه حرکتی وجود دارد که رعشه هدفمند نامیده میشود. این نوع رعشه وقتی دست به سمت یک هدف مشخص هدایت میشود و یا حرکت با چشم هدایت میشود ایجاد میگردد.

3- رعشه وضعیتی : لرزشی است که در دستها و یا بخش دیگری از بدن هنگامی که در یک وضعیت خاص به طور ثابت نگاه داشته می شوند (به ویژ در برابر گرانش زمین) ایجاد می شود ، مثل کشیده نگاه داشتن دست ها. علت آن میتواند استرس ، الکلیسم ، مصرف برخی داروها (ضد افسردگی ها) ، مسمومیت با فلزات سنگین ، بیماری ویلسون و رعشه فامیلی باشد.

تمام رعشه ها هنگام خواب یا کاملاً ناپدید شده و یا بسیار کاهش می یابند. رعشه ایستا به علت اختلال در سلولهای عصبی مخ و رعشه حرکتی به علت آسیب به مخچه ایجاد میشود.

فاکتورهایی که رعشه را افزایش می دهند عبارتند از:

1- استرس و اضطراب

2- خستگی و فعالیت فیزیکی شدید

3- مصرف الکل و محرومیت از الکل

4- پر کاری غده تیروئید

5- مصرف کافئین و سایر محرک ها

منبع: سایت اینترنتی مردمان

زالو درمانی یکی از روش های درمان رعشه است. این روش کم هزینه ، کم دردسر و با آثار جانبی سودمند است.

 

جهت تعیین زمان ملاقات با  متخصص طب سنتی برای درمان رعشه ، می توانید با ما تماس بگیرید.

 

/ 0 نظر / 329 بازدید