حجامت بهترین روش سمموم زدایی بدن است

میرغضنفری حجامت را یک شیوه پاکسازی بدن از مواد زاید عنوان کرد و گفت: این موضوع در طب سنتی یک اصل است؛ چرا که بسیاری از بیماری‌ها به تجمع مواد زاید در بدن مربوط می‌شود که امروزه در پزشکی رایج چندان به آن توجه نمی‌شود. روش‌های زیادی برای دفع مواد زاید از بدن وجود دارد که حجامت یکی از این روش‌هاست.

به گفته وی، حجامت برای درمان برخی از جوش‌ها، مشکلات پوستی، برخی مشکلات عضلانی و سردردها مفید است. همچنین حجامت برای هر فردی و در هر فصل و روزی مناسب نیست. کسی می‌تواند حجامت را تجویز کند که از این اطلاعات برخوردار باشد.

میرغضنفری در رابطه با افرادی که صلاحیت انجام حجامت برای بیماران را دارند، گفت: موسسه تحقیقات حجامت طی هماهنگی‌هایی با وزارت بهداشت مجوز محدودی برای حجامت گرفته است و در آیین مربوطه مشخصات مکان، زمان و ... در مورد حجامت به صراحت بیان شده است.

وی ادامه داد: انجام حجامت معمولا برای افرادی مفید است که مزاج گرم دارند و معمولا زیاد جوش می‌زنند، در فصل بهار خواب آلودند، زیاد عرق می‌کنند و معمولا جثه‌های بزرگ وعضلانی دارند. این افراد معمولا ته رنگ سرخ یا سرخ و سفید دارند، احساس گزگز، راه رفتن مورچه زیر پوست یا خارش دارند و با خوردن مواد غذایی «گرم» اذیت می‌شوند.

مدیرتوسعه علوم وخدمات طب سنتی کشور در پایان گفت: اگر انجام حجامت برای فردی مناسب نباشد، می‌تواند سبب تجمع مواد زیاد بیشتری در بدن فرد شود. هر چند ممکن است فرد با انجام حجامت تسکین موقت یابد اما پس از مدتی رسوب مواد زاید در بدن وی زیاد می‌شود. بنابراین این افراد نباید به تسکین‌های موقت پس از حجامت اعتماد کنند.

/ 0 نظر / 46 بازدید