درمان فوری میگرن با حجامت و زالو درمانی

میگرن کلاسیک : میگرن کلاسیک عموما یک سردرد یکطرفه می‌باشد و به صورت ضربان‌دار اتفاق می‌افتد. قبل از شروع سردرد بیمار دچار تغییرات بینایی می‌شود که به صورت توهمات و جرقه‌های بینایی هستند که در اصطلاح به آن اورا می‌گویند. اکثر بیماران یک حمله را در طول هفته تجربه می‌کنند و این حمله اصولا بین 2 تا 24 ساعت طول می‌کشد. بیمار دچار حالتهایی مانند تهوع ، استفراغ ، گریز از نور ، سستی و حتی گاهی در مراحل حاد دچار اخلال حس نیمه بدن و اختلال تکلم می‌شود. در بین حملات بیمار سردرد یا ناراحتی دیگری ندارد.

میگرن غیر کلاسیک : در میگرن غیر کلاسیک علایم بینایی قبل از حمله به وجود نمی‌آید. این نوع سر درد بیشتر دو طرفه بوده و ضربان‌دار است. درد بیشتر دور حلقه چشم احساس می‌شود و ممکن است در ادامه آن سفتی گردن هم به وجود آید این نوع میگرن شیوع بیشتری دارد و همراه با تهوع و استفراغ است.
 

میگرن در میان کودکان هم اتفاق می‌افتد اما مدت آن کوتاه است و به سرعت بهبود می‌یابد. با افزایش سن از تعداد حملات کاسته می‌شود ولی به طول آن اضافه می‌شود. میزان و شدت دفعات حمله در افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان ارتباط معنی‌داری بین حملات افراد مختلف پیدا کرد اما اصولا بعد از 55 سالگی به ندرت اتفاق می‌افتد.
علت بروز میگرن ، تنگ‌ شدن ‌، سپس‌ گشادشدن‌ و التهاب‌ رگ‌های‌ خونی‌ است که‌ به‌ پوست‌ سر و مغز می‌روند. سردرد زمانی‌ آغاز می‌شود که‌ رگ‌ها دوباره‌ گشاد می‌شوند. تغییر الگوی خواب ، بیدار ماندن شبانه ، کار کردن زیاد و خستگی بیش از حد می‌تواند باعث بروز میگرن شود. گاهی اوقات خانم ها بروز این سردردها را به دوران عادت ماهیانه نسبت می‌دهند و مصرف قرص های ضد بارداری را عامل مهمی برای به وجود آمدن میگرن می‌دانند. صدای بلند ، نور زیاد ، کنسرت موسیقی و فشار به گردن و حتی درد دندان باعث بروز میگرن می‌شود. هیچ آزمایش خاصی برای تشخیص میگرن وجود ندارد و بر اساس شرح حال بیمار و معاینه ، میگرن بیمار تشخیص داده می‌شود.  

عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر میگرن عبارتند از:

  • استرس‌

  • سابقه‌ خانوادگی‌ میگرن‌

  • سیگار کشیدن‌

  • نوشیدن‌ الکل‌

  • مصرف‌ بسیاری‌ از داروها

  • کمبود خواب یا در بعضی‌ از افراد خوابیدن‌ زیاد

منبع: دانشنامه اینترنتی رشد

 

زالو درمانی یکی از روش های درمان میگرن است. این روش ارزان قیمت ، کم دردسر و با آثار جانبی مفید بر بدن است.

جهت تعیین زمان ملاقات با متخصص طب سنتی برای درمان میگرن ، می توانید با ما تماس بگیرید.

/ 0 نظر / 1223 بازدید