حجامت روش بسیار مؤثر و به تأیید رسیده طب اسلامی

مدیر توسعه علوم و خدمات طب سنتی ستاد کشوری گیاهان دارویی:

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید مهدی میرغضنفری امروز ٢٩/٣/٨٩ در نشست خبری ستاد کشوری گیاهان دارویی و طب ایرانی اظهار داشت: متأسفانه در این زمینه که اعتقادات مردم در آن وجود دارد سوء استفاده می‌شود و دیده شده است گاهی در مطب‌ها نماز جماعت برپا می‌کنند و احادیثی مطرح می‌کنند البته این خوب است اما با گفتن حدیث و موارد دیگر از مردم سوء استفاده می‌کنند.
وی گفت: به عنوان مثال یکی از مصادیق این سوء استفاده‌ها در خصوص حجامت است که البته حجامت روش بسیار مؤثر و به تأیید رسیده طب اسلامی است اما اصول خاص خود را دارد که باید در نظر داشت بدون تجویز پزشک که در زمینه طب سنتی تخصص داشته باشد انجام حجامت توصیه نمی‌شود.
غضنفری گفت: برای ساماندهی عطاری‌ها آموزش آنها بسیار مهم است. همچنین رتبه‌بندی آنها از پیشنهادات این ستاد برای ساماندهی وضعیت عطاری‌ها به وزارت بهداشت است.
وی همچنین اضافه کرد: با شکل‌گیری دانشکده طب سنتی، افزایش نیروی متخصص در زمینه طب ایرانی و گیاهان دارویی را شاهد خواهیم بود. امسال سال چهارمی است که رشته طب سنتی از بین پزشکان عمومی دانشجوی Phd‌ می‌گیرد و امتحان امسال نیز مرداد برگزار می‌شود.
وی افزود: همچنین رشته دارو‌سازی طب سنتی هم با تأخیر یک ساله نسبت به طب سنتی آغاز شد و این رشته اکنون دانشجو می‌گیرد. سالانه بین 22 تا 26 دانشجو در زمینه طب سنتی به تحصیل می‌پردازند که میزان آن در داروسازی سنتی کمتر است.

/ 0 نظر / 33 بازدید